Masz pytania? Zadzwoń! +48 795 649 731

FAQ

Chociaż aikido to znana i doceniana sztuka walki to w sieci trudno odnaleźć wiele informacji na jej temat. Postanowiliśmy wypełnić tę pustkę i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania o aikido. W naszym FAQ znajdziecie odpowiedzi na pytania, które bardzo często słyszymy od osób dopiero zainteresowanych podjęciem treningów. Jeżeli macie wątpliwości co do odpowiedzi lub chcecie dowiedzieć się więcej o aikido, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami. 

Czym jest Aikido?

Aikido jest japońską sztuką walki. O tym, jak powstało, możesz przeczytać TUTAJ. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki MORIHEI UESHIBA – poznasz w niej historię twórcy aikido.

Kto może trenować aikido?

Dzięki temu, że treningi nie są obciążające fizycznie, a wykonywane ćwiczenia dostosowane są do indywidualnych możliwości ćwiczącego, w treningach może uczestniczyć każdy bez względu na wiek. W Aikido Mazury prowadzimy zajęcia dla dzieci, treningi dla młodzieży oraz dla dorosłych. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Dlaczego warto zapisać się na aikido?

Aikido to wyjątkowa sztuka walki, znacznie różniąca się od tych pozostałych. Tradycyjne aikido nie posiada elementów współzawodnictwa i stawia zarówno na rozwój ciała, jak i ducha. O tym, dlaczego warto piszemy na naszym blogu (9 powodów, dla których warto trenować aikido). Jeśli macie dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu z nami tel. 795 649 731, e-mail jamasz4@poczta.onet.pl

Czy osoba bez kondycji fizycznej może zacząć trenować aikido?

Treningi aikido nie są cięższe niż te w innych dyscyplinach sportowych. Co ważniejsze jest on dostosowany do kondycji ćwiczącego oraz do grupy wiekowej. Trening nie przewiduje ćwiczeń ponad siły i możliwości, niebezpiecznych i zagrażających zdrowiu.

Czy aikido może pomóc w samoobronie?

Aikido jest sztuką walki nastawioną na obronę. To czy dana osoba będzie mogła wykorzystać nabyte umiejętności do samoobrony, uzależnione jest głównie od tego jak często ćwiczy i na ile poważnie podchodzi do treningów. Warto pamiętać, że w aikido samo fizyczne wytrenowanie ciała nic nie da, jeśli psychika nie będzie gotowa na konfrontację z przeciwnikiem. Należy również pamiętać, że w aikido nie nastawiamy się na zadanie bólu przeciwnikowi, ale na jego unieszkodliwienie.

Jak przygotować się do pierwszego treningu aikido?

Przed rozpoczęciem zajęć nie musisz się specjalnie przygotowywać. Na pierwszy trening zabierz ze sobą długie spodnie dresowe, bawełnianą bluzkę lub koszulkę z krótkim rękawem. Jeśli posiadasz kimono, możesz od razu w nim ćwiczyć. Długie włosy zwiąż w kucyk. Nie zabieraj żadnej biżuterii, zegarków, wisiorków czy innych rzeczy, które w kontakcie z ciałem partnera mogą być przyczyną obrażeń. Nie zapomnij też o klapkach oraz dobrym nastawieniu.

Jak mogę sprawdzić, czy aikido to sport dla mnie/dla mojego dziecka?

Jeśli nie jesteś przekonany czy aikido jest sportem dla Ciebie lub Twojego dziecka zapraszamy na pierwszy trening – jest on bezpłatny. W jego trakcie możesz, przekonać się jak wyglądają treningi oraz poznać nasz system pracy.

Jak można zapisać się na treningi aikido?

Zapisy na treningi przyjmujemy drogą telefoniczną oraz mailową. Dane kontaktowe znajdziecie TUTAJ. Zapisać można się również bezpośrednio na treningu.

Ile kosztują zajęcia aikido?

Koszt zajęć to 80 zł miesięcznie. Cena obowiązuje zarówno w przypadku treningów dla dzieci, jak i młodzieży oraz młodzieży i dorosłych.

Chciałbym dowiedzieć się więcej o aikido – gdzie mogę to zrobić?

Przede wszystkim zapraszamy Cię na naszego bloga (znajdziesz go TU). Publikujemy na nim ciekawostki i praktyczne informacje o treningach aikido. Rodzice naszych podopiecznych mogą znaleźć na jego stronach również artykuły związane z procesem wychowawczym dziecka. Jeżeli nie chcesz przegapić naszych aktualność polub nas na Facebooku oraz zapisz się do newslettera Aikido Mazury.