Masz pytania? Zadzwoń! +48 795 649 731

Jak wyglądają zajęcia w Aikido Mazury

W Aikido Mazury stawiamy na dostosowanie zajęć do indywidualnych predyspozycji ćwiczącego oraz grupy wiekowej uczestniczącej w treningu. W związku z tym zajęcia odbywają się w 3 grupach wiekowych: dla dzieci, dla młodzieży oraz dla dorosłych. Każda prowadzona jest indywidualnym trybem, a wykonywane na treningu ćwiczenia mają inny cel.

 

Zajęcia z aikido dla dzieci

Treningi dla najmłodszych odbywają się pod hasłem przede wszystkim nie zrazić do sportu. Bazują na dobrej zabawie i poznawaniu podstaw aikido. W ich trakcie prowadzona jest również bezpieczna gimnastyka. Głównym celem jest wykształcenie w dzieciach nawyków prozdrowotnych oraz nauczenie ich współpracy i doceniania partnera. Dzięki temu, że aikido wolne jest od rywalizacji, pokazujemy najmłodszym, że zawsze można być wygranym, ponieważ liczą się postępy osobiste, a  nie bycie lepszym od kolegów.

Zajęcia z aikido dla młodzieży

Treningi aikido prowadzone dla młodzieży to zarówno kształtowanie charakteru, jak i sprawności fizycznej. Na zajęciach skupiamy się przede wszystkim na utrwalaniu zachowań związanych z wytrwałością i pewnością siebie, a także uczymy jak nawiązywać relacje i je pielęgnować. Integracja przebiega równocześnie z nauką łagodnej samoobrony.

Zajęcia z aikido dla dorosłych

Na treningach dorośli, jako osoby bardziej świadome i  posiadające większą dojrzałość uczą się różnych form ruchowych. W czasie treningu wykorzystywana jest również broń, taka jak bokken – drewniana imitacja miecza (katany), jo – kij, czy tanto – nóż. Dzięki regularności treningi zapewniają poprawę koordynacji i kondycji fizycznej, a także wpływają na opóźnienie procesów starzenia się. Mała inwazyjność ćwiczeń aikido pozwala na to, aby w zajęciach uczestniczyły osoby w różnym wieku o różnych możliwościach fizycznych. AIKIDO tym różni się od innych sportów sztuk walk, że tutaj nie jest tak istotne pokonanie kogoś, ale pokonanie w etyczny sposób. Jeżeli ktoś nigdy wcześniej nie ćwiczył AIKIDO to na pewno doświadczając tego rodzaju sposobu ćwiczeń bardzo szybko zauważy, że może to być bardzo dobre uzupełnienie jego dotychczasowej aktywności fizycznej, albo też stanowić podstawowy sposób na dbanie o swoje zdrowie.

Jak wygląda trening aikido?

Trening składa się z rozgrzewki, ćwiczeń wstępnych, treningu technicznego oraz ćwiczeń rozluźniających. Dodatkowo zajęcia aikido dla dzieci wzbogacone są o zabawy ruchowe, odbywające się na początku lub końcu zajęć, a czasem nawet i podczas nauki techniki. Zgłębianie technicznych aspektów aikido odbywa się na 3 poziomach: podstawowym (dla osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z aikido, lub też nie mają utrwalonych nawyków), średniozaawansowanym (dla osób, które znają podstawy techniczne) oraz zaawansowanym.

Masz więcej pytań odwiedź nasze FAQ