Masz pytania? Zadzwoń! +48 795 649 731

W dniach 15-19 stycznia odbyły się egzaminy AIKIDO, dla osób trenujących w Giżycku, Rynie i Węgorzewie. Prawie 100 osób podeszło do egzaminu. Z wynikiem pozytywnym ukończyło 85 adeptów. Wszystkim bez względu na wynik należą się gratulacje za samą już odwagę i przystąpienie do egzaminu. Egzaminy to oczywiście Święto w Klubie. Jest to czas kiedy wspólnie wszyscy razem poprzez egzaminy możemy poznawać siebie coraz lepiej. Tutaj nie ma „ściemy” :). Podczas dużego wysiłku fizycznego i psychicznego wychodzi na światło dzienne kto jak jest przygotowany. Komisja ocenia nie tylko umiejętności techniczne czy kondycję,
ale także zdyscyplinowanie oraz właściwe podejście. Najmłodsze grupy, które po raz pierwszy, drugi, a nawet trzeci przystępują do egzaminu często podchodzą z wyraźną tremą. Trema towarzyszy nie tylko im, ale także ich rodzicom. Czasami może nawet bardziej rodzicom niż ich dzieciom :).
Dużo też emocji zawsze towarzyszy osobom, które przystępują do egzaminów na hakamy. Noszenie hakamy to wyraźna już oznaka, że osoba je nosząca jest bardzo wytrwałą. Musi ćwiczyć aktywnie co najmniej 5 lat i zaprezentować kilkadziesiąt technik oraz podstawowe umiejętności posługiwania się bronią. Niezwykle też cieszymy się z osób najstarszych, które podeszły do egzaminów. Naprawdę szacun :).
Jeszcze raz gratulacje i dalszej wytrwałości na macie :).
Omedetō gozaimasu!
sensie Jacek Szpakowski