Masz pytania? Zadzwoń! +48 795 649 731

Sport jest niezaprzeczalnie jedną z ważniejszych dziedzin naszego życia, stanowi on niezbędny element naszego prawidłowego funkcjonowania i dobrego samopoczucia. Dzięki ćwiczeniom jesteśmy zdrowsi, silniejsi, mamy więcej energii. Nieważne, jaka jest to dyscyplina – decydując się na wybór jakiejkolwiek formy sportu – przyczyniamy się do poprawy własnego zdrowia. Sprawdźcie, gdzie można oddać się sportowej aktywności w Giżycku.

Bardzo często dzieje się tak, że zaczynamy ćwiczyć, ponieważ chcemy schudnąć lub wyrzeźbić ciało. Tymczasem o formę i kondycję fizyczną warto dbać zawsze, gdyż wpływa to także na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Warto więc najpierw dobrze zastanowić się jaką dyscyplinę wybrać. Istnieje tak wiele możliwości, że na pewno uda wam się znaleźć coś dla siebie. I nie ma tu znaczenia czy zdecydujecie się na basen, aerobik, siłownię, bieganie czy treningi wschodnich sztuk walki.
O swoją formę i sylwetkę można zadbać również w Giżycku. W tym niewielkim, co prawda, mieście funkcjonuje kilka klubów, które w tym pomagają. Dla osób, które wolą samodzielne trenować, dostępne są np. ciekawe trasy biegowe. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy wykaz miejsc w Giżycku, w których możecie trenować i poprawić swoją kondycję fizyczną.

Najlepiej zacząć od…

W Giżycku działania sportowe skupiają się wokół Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jego misją jest udostępnianie mieszkańcom miasta ofert umożliwiających aktywne spędzanie czasu, rozpowszechnianie i promowanie wielu dyscyplin. W obiektach MOSiR odbywają się zawody sportowe i liczne imprezy, które pomogą nam się zrelaksować. Z ich harmonogramem można zapoznać się TUTAJ (znajdziecie tu wszystkie informacje, których potrzebujecie). Ośrodek otwiera zajęcia zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Posiada bogatą ofertę programową, więc naprawdę zajrzeć i przekonać się co MOSiR ma do zaoferowania.

Zajęcia sportowe i fitness w Giżycku: kluby sportowe

Oprócz tego na terenie miasta działają kluby sportowe, które proponują szeroką ofertę zajęć sportowo- rekreacyjnych, część z nich odbywa się w obiektach MOSiR w Giżycku, wiele działa też poza nimi.
Oferują one zajęcia z różnych dyscyplin. Przykładowe kluby, działające na terenie miasta, to:
1. Active Free Crew Rugby „Giżycko”. Podstawowe cele sekcji to rozprzestrzenianie idei rugby, propagowanie i rozwijanie kultury fizycznej oraz kształtowanie pozytywnych cech osobowości u dzieci i młodzieży. W Polsce sport ten nie jest aż tak popularny, jak w Stanach Zjednoczonych, więc działalność tego klubu wydaje się bardzo szczytna. Giżycki rugby-klub istnieje od 6 czerwca 2008 roku. Więcej informacji na jego temat, a także na temat konkretnych zajęć, cennik oraz profil kadry, znajdziecie na stronie: www.rugby.gizycko.pl.
2. Giżycki Klub Aikido – w Giżycku możecie również ćwiczyć wschodnie sztuki walki, a dokładnie aikido. Na klub proponuje mieszkańcom gminy, zarówno dzieciom, jak i dorosłym, zajęcia z aikido, prowadzone w różnych grupach wiekowych. Z harmonogramem zajęć można zapoznać się TUTAJ. Wykwalifikowana kadra oraz znakomicie ułożone zajęcia to tylko nieliczne cechy, którymi może pochwalić się klub. Staje się on coraz bardziej popularny, o czym świadczyć może coraz większa ilość zapisów na poszczególne kursy.
3. Giżycki Klub Sportowy Mamry – w 2003 roku obchodził 55. rocznicę swojego istnienia – jest najstarszym działającym (bez przerwy) miejskim klubem w Giżycku. Był on pierwszym giżyckim klubem, w którym młodzież, także ta niezrzeszona, mogła uprawiać piłkę nożną pod fachową opieką. Terminarz eventów klubu możecie odszukać TUTAJ.
4. Giżyckie Stowarzyszenie Łyżwiarskie „Czarne Pantery” – ma niezwykle ciekawą historię. Jazda na łyżwach była popularna w Giżycku już od dawna, jeszcze przed wojną. Już wtedy istniała tutaj drużyna hokejowa, która trenowała na zamarzniętej Popówce Małej. Dyscyplinę tę uprawiali już po wojnie nowo przybyli mieszkańcy miasta. Powstało kilka drużyn hokejowych, które rywalizowały na terenie Giżycka i w ogóle całego województwa. Największym sukcesem było zakwalifikowanie się do rozgrywek centralnych. Łyżwiarstwo stało się w Giżycku bardzo popularne i rozpoznawalne – dzięki charakterystycznym strojom. Zawodnicy, którzy okazali się niesamowicie waleczni, zyskali przydomek „Czarne Pantery” (oficjalnie jednak występowali jako MKS Niegocin Giżycko).
5. W mieście istnieje jeszcze m.in. Giżyckie Stowarzyszenie Wędkarskie, Klub Płetwonurków „Płetwal” czy Szkółka Piłkarska GOL.
Oprócz klubów sportowych w Giżycku można znaleźć Kluby żeglarskie, a także kryte lodowisko.

Zajęcia sportowe i fitness w Giżycku: trochę sportu, trochę zabawy

Oprócz klubów sportowych, w których trenować mogą dzieci i dorośli, dostępne są jeszcze zajęcia fitness. W swojej ofercie mają one ćwiczenie pozwalające na spalanie tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki, poprawę kondycji i wydolności organizmu oraz relaks. Ćwiczenia prowadzone są w ramach zajęć aerobiku, stepu, zumby itd. Panie dbające o swoją figurę mogą zapisać się również na wodny aerobik w AQUA AEROBIK Marta Bobin Fitness. Natomiast zorganizowane zajęcia fitness oraz dostęp do siłowni oferuje Krynio Fitness Club i Siłownia. W mieście można korzystać również z kortów tenisowych oraz basenów. Szczegółowy wykaz znajduje się TUTAJ.