Masz pytania? Zadzwoń! +48 795 649 731

Często dzieje się tak, że zaczynamy ćwiczyć, ponieważ chcemy schudnąć lub wyrzeźbić ciało, np. przed wakacyjnym urlopem. Tymczasem o formę i kondycję fizyczną warto dbać zawsze wysiłek fizyczny nie tylko świetnie wpływa na sylwetkę, ale także i na samopoczucie. I nie ma tu znaczenia czy zdecydujemy się na basen, aerobik, siłownie, bieganie czy treningi wschodnich sztuk walki. O swoją formę i sylwetkę można zadbać również w Węgorzewie. W mieście funkcjonuje kilka klubów, które w tym pomagają. Dla osób, które wolą samodzielne trening dostępne są natomiast ciekawe trasy biegowe. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy wykaz miejsc w Węgorzewie, w których możecie trenować i poprawić swoją kondycję fizyczną.

Sport w Węgorzewie

W Węgorzewie działania sportowe skupiają się wokół Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jego misją jest udostępnianie mieszkańcom miasta ofert umożliwiających aktywne spędzanie czasu. W obiektach OSiR w Węgorzewie odbywają się zawody sportowe i imprezy relacyjne. Z ich harmonogramem można zapoznać się TUTAJ.  Ośrodek oferuje zajęcia dla dzieci, jak i osób dorosłych. Oprócz tego na terenie miasta działają kluby sportowe, które proponują szeroką ofertę zajęć sportowo rekreacyjnych, część z nich odbywa się w obiektach OSiR w Węgorzewie, wiele też poza nimi.

Kluby sportowe w Węgorzewie

W Węgorzewie działa kilka klubów sportowych. Oferują one zajęcia z różnych dyscyplin.

CWKS Vęgoria Węgorzewo – to klub piłkarski, którego historia sięga 1946 roku. Klub oferuje treningi dla dzieci oraz młodzieży. Zajęcia dla dzieci prowadzone są w grupach wiekowych: żaki, orliki, młodziki i trampkarze. Informacje o klubie oraz możliwościach zapisów dzieci na treningi dostępne są na stronie www.vegoria.pl/ UKS Koszałek Opałek Węgorzewo – to kolejny klub piłkarski na terenie Gminy Węgorzewo. W klubie odbywają się treningi piłkarskie dla wszystkich chętnych dzieci. Przyjmowane są one bez względu na poziom sprawności fizycznej. Zajęcia prowadzone są dla dzieci w różnym wieku, również tych, które nie chodzą do szkoły. Oprócz treningów piłkarskich klub oferuje również zajęcia w sekcji piłki siatkowej, kajaków oraz zajęcia ogólnorozwojowe i sprawnościowe z elementami gier zespołowych. O szczegółach można dowiedzieć się TUTAJWęgorzewski klub karate Kyokushin – klub oferuje zajęcia z karate, jednej z odmian dalekowschodnich sztuk walki. Treningi prowadzone są dla dzieci od lat 6 oraz dorosłych. Aktualnie klub nie posiada strony www. Węgorzewski Klub Aikido – w Węgorzewie jesteśmy obecni również i my. Mieszkańcom gminy, tym małym i tym dużym proponujemy zajęcia z aikido, prowadzone w różnych grupach wiekowych (dla dzieci, dla młodzieży, dla dorosłych). Treningi prowadzone są w Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie, ul. gen. Józefa Bema 12. Z harmonogramem naszych zajęć można zapoznać się TUTAJMMA Fight Club Węgorzewo – klub oferuje zajęcia dla kobiet i mężczyzn. Proponuje aktywność na świeżym powietrzu, rekreację i fitness. O szczegóły oferty można dopytać na fan pagu klubuWęgorzewskie Bractwo Wodniaków i Morski Klub LOK – jest doskonałym rozwiązaniem dla fanów sportów wodnych. W klubie odbywają się m.in. szkolenia żeglarskie dla młodzieży, organizowane są regaty i spotkania integracyjne Strona internetowa klubu to www.wbw.mazury.info.pl

Oprócz tego w Węgorzewie działają jeszcze: UŻKS Spinakre Węgorzewo, Akademia Piłkarska Węgorzewo oraz Węgorzewskie Towarzystwo Regatowe. Na terenie gminy obecna jest również akcja Biegam Bo Lubię.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne w Węgorzewie

Oprócz klubów sportowych, w których trenować mogą dzieci i dorośli w Węgorzewie dostępne są jeszcze zajęcia z:

Oprócz klubów sportowych, w których trenować mogą dzieci i dorośli w Węgorzewie dostępne są jeszcze zajęcia z:
1/ tenisa ziemnego – odbywają się one od września do czerwca na Hali Miejskiej, oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w okresie zimowym. W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy. Treningi prowadzone są pod okiem trenera;
2/ zumba – popularne zajęcia taneczno – ruchowe prowadzone są Ośrodku Sportu i Rekreacji. W nich także mogą uczestniczyć dzieci oraz dorośli. Treningi obywają się osobno dla każdej z grup wiekowych;
3/ fitness – zajęcia z aerobiku, TMT (czyli intensywny trening interwałowy) oraz GFS (trening obwodowy wzmacniający wszystkie partie ciała) odbywają się w hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.
4/ sporty walki – w Węgorzewie prowadzone są również zajęcia ze sportów walki – KEMPO i MMA. Treningi przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dorosłych.